Silkeborg Rideklub

  • DISTRIKT12 DRESSUR Distriktsmesterskaber på VILHELMSBORG
  • 28/09/2017 - 01/10/2017
 
Alle skal vise pas
Lodtrækning foregår elektronisk til de individuelle Mesterskaber. For Hold er der lodtrækning lørdag kl. 18. Alle ekvipager til holdet skal være afleveret inden lodtrækning
ALLE KLASSER AFVIKLES PÅ GÅRDSPLADSEN - OPVARMNING I BLÅ HAL - OPVISNINGSHALLEN
SEKTRETARIAT (HELLE KNOP) TLF. 23 64 37 56 EL. MAIL: STAEVNE@DISTRIKT12-DRF.DK
HUSK AT AFLEVERE HOLDLISTER INDEN LODTRÆKNING SENEST KL. 15
Der kommer starttider for hold ca. kl. 21.00
 

Torsdag

Dag og tidspunkt Kl. nr. Klasse Starter Klasseniveau
BANE: 1
15:00 -  16:20 1A Banetræning

Deltager liste

8 C
17:00 -  19:22 2A DISTRIKTSMESTERSKAB SENIOR 1. AFD. MB1-A Heste

Resultat liste

20 C
Samlet antal starter  28  

Fredag

Dag og tidspunkt Kl. nr. Klasse Starter Klasseniveau
BANE: 1
00:00 -  00:00 26A DISTRIKTSMESTERSKAB SENIOR - SAMLET

Resultat liste

19 C
08:30 -  09:30 3A Banetræning

Deltager liste

9 C
10:00 -  10:22 4A DISTRIKTSMESTERSKAB KAT. 3, 1. AFD. LC3-B Ponyer 2014

Resultat liste

3 C
10:25 -  11:20 5A DISTRIKTSMESTERSKAB KAT. 2, 1. AFD.LA2-B Ponyer

Resultat liste

7 C
11:20 -  12:57 6A DISTRIKTSMESTERSKAB KAT. 1, 1. AFD. LA3-B Ponyer

Resultat liste

11 C
13:00 -  15:51 7A DISTRIKTSMESTERSKAB U25, 1. AFD. LA2-A Heste

Resultat liste

20 C
16:00 -  18:37 8A DISTRIKTSMESTERSKAB SENIOR, 2. AFD. MB2-A Heste

Live scoring

20 C
Samlet antal starter  89  

Lørdag

Dag og tidspunkt Kl. nr. Klasse Starter Klasseniveau
BANE: 1
00:00 -  00:00 28A DISTRIKTSMESTERSKAB KAT 3 - SAMLET RESULTAT

Resultat liste

3 C
00:00 -  00:00 29A DISTRIKTSMESTERSKAB KAT 2 - SAMLET RESULTAT

Resultat liste

7 C
00:00 -  00:00 30A DISTRIKTSMESTERSKAB KAT 1 - SAMLET RESULTAT

Resultat liste

10 C
00:00 -  00:00 31A DISTRIKTSMESTERSKAB U25 - SAMLET RESULTAT

Resultat liste

20 C
09:30 -  11:00 9A Banetræning
OBS: Slutter kl. 10:30

Deltager liste

10 C
11:00 -  11:21 10A DISTRIKTSMESTERSKAB KAT. 3, 2. AFD. LB1-B Ponyer 2014

Resultat liste

3 C
11:30 -  12:22 11A DISTRIKTSMESTERSKAB KAT. 2, 2. AFD. LA3-B Ponyer

Resultat liste

7 C
12:40 -  13:58 12A DISTRIKTSMESTERSKAB KAT. 1, 2. AFD. LA4-B Ponyer

Resultat liste

11 C
14:00 -  14:00 27A PRÆMIEOVERRÆKKELSE - INDIVIDUEL PONY FOR KAT. 3, 2 OG 1 - Der er 3 placeringer i alle kategorier ...   C
15:00 -  17:42 13A DISTRIKTSMESTERSKAB U25, 2. AFD. LA4-A Heste

Resultat liste

20 C
18:15 -  18:45 25A Banetræning lørdag eftermiddag/aften

Deltager liste

1 C
Samlet antal starter  92  

Søndag

Dag og tidspunkt Kl. nr. Klasse Starter Klasseniveau
BANE: 1
08:00 -  08:30 14A Banetræning

Deltager liste

3 C
09:00 -  10:07 34A Startliste Pony Hold - LA2-B

Resultat liste

7 C
09:00 -  10:52 19A DISTRIKTSMESTERSKAB PONY - HOLDOVERSIGT

Resultat liste

15 C
10:10 -  11:32 35A Startliste Pony Hold - LA4-B

Resultat liste

8 C
12:00 -  14:59 36A Startliste Hest Hold - LA2-A

Resultat liste

19 C
12:00 -  17:38 20A DISTRIKTSMESTESKAB HEST - HOLDOVERSIGT

Resultat liste

39 C
14:50 -  17:46 37A Startliste Hest Hold - LA4-A

Resultat liste

20 C
Samlet antal starter  111  
 
Tilbage