BANE 1:8 DISTRIKTSMESTERSKAB SENIOR, 2. AFD. MB2-A Heste JL Tekstil A/S

  • Dommere:E: Stinna Foldberg Nielsen, C: Birgitte Nielsen, M: Lotte Olsen
  • Tid:Fredag 16:00 - 18:37
  • Antal starter:20
  • Resterende starter:1
  •  
  •  
  • Antal placeringer:5
  • Max point:380
  • Doteringer:1000, 800, 600, 400, 200, 200
Opdateret: 01/10-2017 18:56
Luk
....
Start Nr Tid Stævne Nr Rider Hest Nat. E C M Total Placering
13 17:45
18
Pia Gram-Sørensen FIE H.
2009/HO/SOLOS LANDTINUS/FRIDA H./COME BACK II
SIR 70.395
1 (267.5)
68.158
1 (259.0)
69.079
1 (262.5)
69.211
(789.0)
1
14 17:52
22
Line Hougaard Høst Johansen HOT CAYENNE
2010/HI/BLUE HORS HOTLINE/FANCY/SOLOS CAREX
ERK 70.395
1 (267.5)
65.395
6 (248.5)
67.632
2 (257.0)
67.807
(773.0)
2
5 16:30
37
Malene Aborg QUANTICO NEXEN
2010/HI/QUATERBACK/PEARL NEXEN/ARGENTINUS
HARK 68.553
4 (260.5)
67.500
3 (256.5)
66.053
6 (251.0)
67.368
(768.0)
3
11 17:30
51
Maya Mosegaard Cramon LIVIA EG
2008/HO/LOCKSLEY II/DIAMANT-L/MÉTALL
KAVI 69.737
3 (265.0)
65.263
7 (248.0)
66.579
4 (253.0)
67.193
(766.0)
4
10 17:22
39
Lola Kragh SCARLETT
2010/HO/DE NOIR/NIKITA MAJLUND/NEGRO
KIRK 67.895
5 (258.0)
66.184
4 (251.5)
67.105
3 (255.0)
67.061
(764.5)
5
15 18:00
6
Helle Heegaard HUBBA BUBBA
2008/V/KROKANT/HERBSTFEE XV/CAPRIMOND E. H.
KSRK 65.395
9 (248.5)
67.763
2 (257.5)
63.553
9 (241.5)
65.570
(747.5)
6
17 18:15
96
Sandra Gottlieb Lyngø MANTO
2000/V/Mantovani/Tamara/Racing Ace Xx
KAVI 67.632
6 (257.0)
61.974
15 (235.5)
66.184
5 (251.5)
65.263
(744.0)
7
1 16:00
4
Karina Litten Iversen LORD WALENTIN
2005/HI/Sunny-Boy/Gørklintgårds Winetta/Aquilino
KAVI 64.605
11 (245.5)
65.132
8 (247.5)
64.605
8 (245.5)
64.781
(738.5)
8
3 16:15
31
Line Flink Madsen LÖWES HANKS
2006/HI/BLUE HORS ROMANOV/LOTUS DE NIRO/DE NIRO
EDR 65.000
10 (247.0)
63.421
10 (241.0)
65.789
7 (250.0)
64.737
(738.0)
9
8 16:52
16
Sarah Elisabeth Bohlbro Johansen SANTANA
2008/HO/SANDRO HIT/CELLAGONERA/CONTENDRO I
SBR 64.605
11 (245.5)
64.079
9 (243.5)
62.632
10 (238.0)
63.772
(727.0)
10
20 18:37
9
Helene Knudsen ELMEGAARD'S QUOTE ME
2009/HO/QUATERBACK/WELTHINA/WELTMEYER
KIRK 67.368
7 (256.0)
65.526
5 (249.0)
57.632
17 (219.0)
63.509
(724.0)
11
6 16:37
35
Maria Slotsdal Steffensen KATTAVANGO
2009/HI/OKAVANGO/KALLIOPE III/INSTER GRADITZ
KSRK 62.895
15 (239.0)
61.974
15 (235.5)
62.500
11 (237.5)
62.456
(712.0)
12
12 17:37
21
Kirsten Hjorth SHEWILL
2009/HO/"UNO" DON DIEGO/SHIVA (SLIVA)/BLUE HORS SILVER MOON
DRK 65.921
8 (250.5)
61.316
17 (233.0)
59.474
14 (226.0)
62.237
(709.5)
13
16 18:07
74
Ann Katrine Kejser Rasmussen BRUNSKÆRS MELODIE
2009/HO/BLUE HORS ROMANOV/GOTTLIEB'S SURPRISE/MA KILO HARDSYSSEL
DRK 64.211
13 (244.0)
62.763
13 (238.5)
59.211
16 (225.0)
62.061
(707.5)
14
19 18:30
64
Linda Lindberg RINALDO
2000/V/Michellino/Rebecca/Racot
DOR 63.421
14 (241.0)
63.289
11 (240.5)
59.342
15 (225.5)
62.018
(707.0)
15
7 16:45
11
Karin Sandum DAM'S FLORENTINO
2009/HI/SIXTEN LANGHOLT/FIMERO GULDBJERG/DON PRIMERO
AAR 60.395
16 (229.5)
62.895
12 (239.0)
60.789
13 (231.0)
61.360
(699.5)
16
4 16:22
69
Natalie Gelardi Lunde ORIGHANA
2010/HO/POLARION/ORANA/TANZMEISTER
KSRK 59.474
18 (226.0)
62.237
14 (236.5)
60.921
12 (231.5)
60.877
(694.0)
17
18 18:22
34
Jørgen Friis TANKEDALS KISMET
2008/HO/BLUE HORS HOTLINE/KARIBA GAMBORG/BLUE HORS ROMANCIER
SIR 60.395
16 (229.5)
59.211
18 (225.0)
56.711
18 (215.5)
58.772
(670.0)
18
9 17:00
2
Anne Sophie Schou Sørensen DONNA CASTILIA
2003/HO/DON RUBIN/CASTILIA/CAPRILLI
KSRK 53.289
19 (202.5)
53.553
19 (203.5)
55.658
19 (211.5)
54.167
(617.5)
19
2 16:07
1

GHOSTFEVER
2005/V/Ghostbuster/Holt´S Guapa/Heslegård´S Rubin
KIRK