BANE 1:14 DRF Champ. for ungh. 6-års dressur kval. indl. powered by Pavo og Everhorse A

  • Dommere:E: Karina Kjeldsen, C: Kirsten Søgaard
  • Tid:Start Søndag 14:20 - 16:12
  • Download excel regneark: Her
  • Antal starter:15
  • Resterende starter:0
  •  
  •  
  • Antal placeringer:4
  • Max point:10
  • Doteringer:1000, 600, 500, 400, 300, 300
Opdateret: 18/09-2017 15:31
Luk
Start Nr Stævne Nr Rider Hest Nat. Trav Skridt Galop Ridelighed Kapacitet Fejl Total Placering
16
93
Betina Jæger Jensen FLORA
2011/HO/FLORISCOUNT/HELIA/HOHENSTEIN E.H./Margit og Peter Soetebeer
USR 9 8,1 9,4 9,5 9,4  
9.080
8
138
Simone Pearce GENESIS
2011/HI/LORD LEATHERDALE/ULLA DOLLY/MÉTALL/A.J.W. og J.P. Gerrits-Veltmaat
USR 9 7,9 8,5 8,1 8,6  
8.420
5
143
Anne-marie Hosbond FRÄULEIN HANSEMANN
2011/HO/FLORISCOUNT/WONDERFUL H/WELTMEYER/Reinhard Hansemann
USR 8,6 8,2 8,1 8,3 8,5  
8.340
1
212
Stine Juul Lyngsø ATTRACTION (SWB)
2011/HI/TAILORMADE TEMPTATION/FASCIA (SWB)/HIGHLANDER/Fredric Bondéus
U 8,2 8,4 8,3 7,9 8,4  
8.240
4
141
Betina Jæger Jensen GRANDINE
2011/HO/JAZZ/ANDRODINE/SANDRO HIT/De Blaauw B.V.
USR 8,8 8 7,9 7,9 8,4  
8.200
5
9
156
Kenneth Damgaard BARNEBY
2011/HI/BENETTON DREAM/WEIDERA/WELTMEYER/Annegret Kruschewski
USR 8,1 8 8 8 8,1  
8.040
6
12
89
Lene Ejby Christiansen RIVALDO
2011/HI/BLUE HORS ROCKEFELLER/LADY STENSVANG/ELMEGÅRDENS FIGHT/Familien Kildegård
ÅSNR 8,2 7,8 8,1 7,8 8,1  
8.000
7
2
210
Emma Ahlberg LIVA ENSHØJ
2011/HO/L'ESPOIR/IBIS ENSHØJ/MIDT-WEST IBI-LIGHT/Klaus Fogh
USR 7,9 7,9 8,1 7,8 8  
7.940
8
6
116
Gina Kristensen FIRST CLASS
2011/V/FÜRSTENBALL/COCO CHANEL/COMPLIMENT/ZG Carina Elmholt og Kennet Vegeberg
MRR 7,5 7,9 7,9 8 7,9  
7.840
9
15
70
Louise Christensen SUPREME'S DIAMOND
2011/HO/DE NIRO/GØRKLINTGÅRDS MASHIA/BLUE HORS DON ROMANTIC/Supreme Horse
SKRK 7,9 7,7 7,6 7,8 7,8  
7.760
10
3
196
Anna Schmidt Bigum HØGHOLM'S TESTAROSSA
2011/HI/BLUE HORS ROCKEFELLER/HØGHOLM'S CAPRI/CAPE TOWN S./TEAM HM-tre
HRV 7,4 8,2 7,6 7,4 7,5  
7.620
11
11
61
Cabrina Zillo Geip TORRES
2011/HI/SKOVENS RAFAEL/TACOMMA/DE NOIR/Richard Nielsen
MRR 7,8 7,3 7,9 7,3 7,7  
7.600
12
7
74
Niels Henrik Christensen C CHAPICHE
2011/HO/DON KENNEDY/BREGNERØDGÅRDS POCAHONTAS/BERNSTEIN/Gitte og Kurt E. Christensen
VIR 7,2 8,2 7 6,9 7,2  
7.300
13
10
91
Sille Hastrup
FÜRSTEN
2013/HI/FÜRSTENBALL/WALTZING MATHILDA/LONDONDERRY/Lillian og Carl Erik Jensen
LYKK 7,5 6,8 7,5 7,2 7,3  
7.260
14
13
102
Martin Korsbæk TAILORMADE TOUCH-DOWN
2011/HI/TAILORMADE TEMPTATION/ROSITTA/BLUE HORS ROMANOV/Tailormade Horses ApS
MRR 7 7 7,2 6,9 7  
7.020
15