BANE 1:13 DRF Champ. for ungh. 4-års dressur kval. indl. powered by Pavo og Everhorse A

  • Dommere:E: Dennis Fisker, C: Jesper Holst Hansen
  • Tid:Start Søndag 07:30 - 12:12
  • Download excel regneark: Her
  • Antal starter:40
  • Resterende starter:0
  •  
  •  
  • Antal placeringer:11
  • Max point:10
  • Doteringer:1000, 600, 500, 400, 300, 300
Opdateret: 18/09-2017 15:31
Luk
Start Nr Stævne Nr Rider Hest Nat. Trav Skridt Galop Ridelighed Kapacitet Total Placering
38
119
Simone Pearce ZHAPLIN LANGHOLT
2013/HI/ZONIK/SONIA LANGHOLT/STEDINGER/Ole Magnus Jensen og Bente Graasbøll
USR 9,5 9 9,8 9 9,7
9.400
2
214
Andreas Helgstrand
FLORENTINA (LOKALOPRETTET)
2017////
USR 8,8 8,5 8,2 9 8,7
8.640
13
147
Kenneth Damgaard IT'S ME
2013/HI/FÜRST ROMANCIER/DISCOVERY/JOHNSON/R. van Erp
USR 9 8,8 8,5 7,9 8,7
8.580
32
137
Mette Sejbjerg Jensen STRAIGHT HORSE ASCENZIONE
2013/HO/BLUE HORS ZACK/BØGEGÅRDENS DON ROMINA/BLUE HORS DON SCHUFRO/Straight Horse ApS
USR 9 8 8,3 8,6 8,7
8.520
22
145
Severo Jurado López LINDBALLE'S JUST PERFECT
2013/HI/JOHNSON/DE WINSOR/DE NIRO/Stald Lindballe v/ Berit og Jens Peter Lindballe
USR 9 8 8,8 8 8,7
8.500
21
157
Eric Guardia Martinez I'ACTRICE VDL
2013/HO/DON TANGO B/L'ACTRICE/LORENTIN I/VDL Stud
USR 8,7 7,8 8,8 8,2 8,8
8.460
31
35
Marie Witt Poulsen
STENAGERS ARISTOKRAT
2013/HI/TAILORMADE ATTENTION/STENAGERS FIRST LADY/OLYMPIC FERRO/Bjarne og May-Britt Christensen
MRR 8,8 8 8,3 7,9 8,5
8.300
39
148
Kenneth Damgaard STRAIGHT HORSE SEZARION
2013/HI/SEZUAN/ROMANIK/BLUE HORS ROMANOV/Straight Horse ApS
USR 8,8 7,3 8,5 8,2 8,4
8.240
4
203
Carina Cassøe Krüth
ATTERUPGAARDS MILDURA DWB
2013/HO/BLUE HORS ZACK/ATTERUPGAARDS MIRANDA/LORD SINCLAIR/Atterupgaard
DDHS 8,1 7,9 8,8 7,7 8,4
8.180
24
169
Anne-marie Hosbond ML'S ZELINE
2013/HO/BLUE HORS ZACK/LEIA N./LORENTIN II/Lars Mainz og Karina Laustsen
USR 8,2 8 8 8,5 8,2
8.180
10 
1
216
Per Albæk Skjærbæk NAPOLI TH (SWB)
2013/HI/FLORICELLO/RONIA V.S./FLEMMINGH/Christian Hansson
MRR 7,9 7,7 8,5 8,3 8,2
8.120
11 
7
130
Steen Steensen Blicher FLASHBACK
2013/HI/FIDERTANZ/FELDBUNTE/PAINTERS ROW XX/Ariane og Christian Denker
CSK 8,6 7,8 8 7,8 8,3
8.100
12
20
134
Tanja Rusovic KROEZOS
2013/HI/BLUE HORS ZACK/MAY SHAHNAZ/SOREL/Ludvig Dittmann
KSRK 7,7 7,5 9 8 8,2
8.080
13
14
165
Emma Ahlberg
NEPOS A ZACK
2013/HI/SEZUAN/SNOREGAARDENS DIAMOND DELIGHT/BLUE HORS DIAMOND DANCER/Maria Stryn-Hajslund og
USR 8 8,2 8 7,8 8,3
8.060
14
15
152
Jeppe Houmann Petersen HOT REGGAE FIRFOD
2013/HI/SKOVENS RAFAEL/HOTLIPZ FIRFOD/ZARDIN FIRFOD/Morten Plenborg
RKH 7,8 7,2 8,4 8,4 8,2
8.000
15
3
208
Helga Johannesson
STEP IT UP MAJLUND
2013/HI/SEZUAN/LAGANA/BØGEGÅRDENS LANTANO/Stutteri Majlund
KÅR 7,8 8,1 8,1 7,8 8
7.960
16
25
131
Steen Steensen Blicher HOLKJÆRS SMILLA
2013/HO/SEZUAN/NANNA/BLUE HORS HERTUG/Susanne Simmelkjær
CSK 8,4 7 8 8,3 7,9
7.920
17
42
150
Lotte Wiuff Straarup MISS ZOLEI
2013/HO/BLUE HORS ZACK/MISS AMALIENBORG/UNION'S BIG BEN/Marie Vestergaard Vad
THSR 8,0 7,5 8,0 8,0 8,0
7.900
18
12
54
Marie Witt Poulsen
TOBAJO PAINTBALL(LOKALOPRETTET)
2017////
MRR 8 7,5 8 7,8 8
7.860
19
26
170
Mathilde Fryba Christensen GRØNNESSEGAARDS DUCHESSE NOIR
2013/HO/BLUE HORS DON OLYMBRIO/VALLØS NOIR/LANCELOT/Ann Louise Hasselbalch
HIRI 7,9 8,7 7,4 7,5 7,8
7.860
20
10
149
Hannes Lütt SALUSTRI
2013/HI/SEZUAN/RAPITALÀ/BLUE HORS ROMANOV/Henrik Hansen
USR 7,9 7 8,5 7,7 8
7.820
21
41
153
Peter Rahbek COCO DONNA
2013/HO/CONNOR/VELLA DONNA/COLMAN/Ole Lehmann
HDR 7,3 7,7 8,1 8,0 7,8
7.780
22
35
167
Stine Døssing ISAURA
2013/HO/JOHNSON/ITZI/BLUE HORS DON SCHUFRO/Herluf Christensen
KGS 7,4 8,2 7,7 7,8 7,7
7.760
23
9
133
Mette Sejbjerg Jensen RYTTERGÅRDENS GUCCI
2013/HO/SEZUAN/RYTTERGÅRDENS DIANA/CANTUS/Mogens Hajslund
USR 7,8 7 8 8 7,8
7.720
24
18
124
Josephine Hartmann PRIMETIME FUGLSANG
2013/HI/BLUE HORS DON OLYMBRIO/PILEA/STEDINGER/Anne Dorte Riis Meyland
HRB 7,8 8 7,2 7,8 7,8
7.720
25
36
135
Nana Christine Christiansen SIENNA
2013/HO/SEZUAN/STELLA/STEDINGER/Fam. Jøns
HJR 7,9 7 8 7,5 7,9
7.660
26
29
129
Rita Skjørten Hansen ADONIS G (SWB)
2013/V/SAN AMOUR/AVI (8) (SWB)/GOOD FUTURE/Åsa Elner Warnegård
MRR 7,8 7,8 7,3 7,5 7,7
7.620
27
16
105
Alberte Vester Bjerring Rasmussen LOGO'S FACELLO
2013/HI/FÜRSTENBALL/LOGO'S DONJANA/BLUE HORS DON ROMANTIC/Jette Fries
VOS 7,4 7,5 7,5 7,2 7,5
7.420
28
23
94
Johanne Hundevad FERNANDO
2013/HI/FOUNDATION/LEENA/LONDONDERRY/Martina Knetsch
HOSK 7,2 7 7,5 7,5 7,4
7.320
29
17
112
Emma Buxbom Hannibal SKOVLYS STELLA-NOVA
2013/HO/UNO DON DIEGO/ZAVANNA ROSENLUND/ZARDIN FIRFOD/Bjarne Thomsen
SRKS 7 7 7,7 7,3 7,5
7.300
30
11
151
Nanna Desiree Hvid Lundø HVID'S COMMENDATORE
2013/HI/BLUE HORS ZACK/ALEXIA HARDSYSSEL/AKINOS/Langkjærgaard I/S Hvid Horses
SIR 7 7,9 7 7 7,2
7.220
31
34
120
Eva Flintegaard SUCCES EG
2013/HI/SEZUAN/DIAMANT-L/MÉTALL/Bodil Eg
MRR 8 6 7 7,2 7
7.040
32
33
205
Sille Hastrup
FÜRSTEN
2004/V/Fuerstenreich/Diva Primera/Don Primero
LYKK 7,8 4,5 8 8 6,9
7.040
33
27
132
Peter Rahbek SØHOLT'S AVENTADOR
2013/HI/ASTON MARTIN/SØHOLT'S KI-FREJA/SOLOS LANDTINUS/Janni Baad Pedersen
HDR 7,6 6,5 7 7 7
7.020
34
5
190
Tanja Enghaven Jensen GANE'S ZENZAITION ZOLÉ
2013/HI/BLUE HORS ZACK/LYNGBAKGAARD'S AL-PARI/NEWMAN/René Jensen
HRV 6 7,7 7,2 7,2 6,8
6.980
35
19
113
Mikkala Haukohl Krog NYKILDEGÅRDS BELL AMOUR T
2013/HO/BØGEGÅRDENS BONEY M/MEKLENBORGS HOMEMADE/MILAN/Mikkala H. Krog
USR 7,4 6 7 7,2 7
6.920
36
37
168
Karen Marie Bruun
ZARAH SØHOLM
2013/HO/BLUE HORS ZACK/ØRUMGÅRD'S LAIKA/SOLOS LANDWIND/Jette Søholm Petersen
U 7,2 6 7 7 7
6.840
37
8
159
Thea Broholm Dragsbæk SKOVLY'S SOLUNA
2013/HO/SIR DONNERHALL II/FERGIE/FERNANDO/Bent Møller Nielsen
BRRK 7 6,8 6,5 5 6,5
6.360
38
28
161
Pernille Elten Sigsgaard MØGELVANG FERRARI
2013/HI/SEZUAN/CALICIA MØGELVANG/COME BACK II/Jan Jensen
BRRK Diskvalificeret
30
106
Christina Bye Winding INESPERADO
2013/HI/ESCORIAL/ESPLENDIDA/PERALTA PINHA (BRA)/Christina Bye Winding
KSRK Udgået