BANE 1:12 DRF Champ. for ungh. 5-års dressur kval. indl. powered by Pavo og Everhorse A

  • Dommere:E: Dennis Fisker, C: Lene Ejby Christiansen
  • Tid:Start Lørdag 14:00 - 16:42
  • Download excel regneark: Her
  • Antal starter:20
  • Resterende starter:0
  •  
  •  
  • Antal placeringer:5
  • Max point:10
  • Doteringer:1000, 600, 500, 400, 300, 300
Opdateret: 18/09-2017 15:31
Luk
Start Nr Stævne Nr Rider Hest Nat. Trav Skridt Galop Ridelighed Kapacitet Fejl Total Placering
3
92
Eric Guardia Martinez HEROSCH
2012/HI/AMPERE/SEDESCH/JAZZ/R. Giepmans
USR 8,5 7,3 8,7 8,7 8,5  
8.340
20
139
Simone Pearce DJAMAICA DE HUS
2012/HO/DAMON HILL/POETIN Z CL 1/SANDRO HIT/Marie Xavier
USR 8,7 7,8 8 8,7 8,3  
8.300
6
142
Anne-marie Hosbond TØRVESLETTENS TITANIUM
2012/HI/TOTILAS/TØRVESLETTENS STAMINA/STEDINGER/Stutteri Tørvesletten, Helgstrand Dressage og Paul
USR 8,1 8 8,1 8 8,3  
8.100
11
158
Cabrina Zillo Geip VESTERVANGS GARSON
2012/HI/DE NOIR/VESTERVANGS CHIRANO/RAGAZZO/Martin Klavsen
MRR 8 8 8,2 7,9 8,2  
8.060
5
88
Silje Bakken GREVENS LADONNA
2012/HO/BLUE HORS DON OLYMBRIO/GREVENS LA CRÚ/LAURIES CRUSADOR XX/Dorit Greve
TØR 8,3 7,2 8,1 7,8 8,2  
7.920
10
86
Bianca Lunn Hvolbøll NETSTUTTERIETS SMIRNOFF
2012/V/BLUE HORS ROMANOV/CHATEL'S COLINA/COME BACK II/Merete & Bo Brink - Netstutteriet
NOA 7,4 8 7,9 8 8  
7.860
6
7
104
Adam Sparlund Olesen FELDBORGS LANTANO
2012/HI/TAILORMADE LANCELOT/PRESTIGE/RENDEZVOUS/Arne Feldborg Johannesen
ROM 7,6 8,5 7,7 7,5 7,9  
7.840
7
1
122
Lars Ringkær PASADENA
2012/HO/TAILORMADE LANCELOT/PROMINA/PROVIDER/Per Ove Christensen
HRV 8 7,5 7,7 7,6 7,9  
7.740
8
15
128
Ditte Gilkær BARBYLON D
2012/HI/BØGEGÅRDENS BONEY M/CHANELL D/CORIANDER/Ingrid Dahlmann
HOSK 7,6 7,9 7,8 7,5 7,9  
7.740
9
14
189
Carina Nysæther Johansen FLORENTINO AF HVARRE
2012/HI/FEDERICO XX (USA)/URPRINSESSE II AF HVARRE/URPRINZ/Fam. Rasmussen
SAO 7,3 8 7,3 7,4 7,7  
7.540
10
9
126
Rita Skjørten Hansen SHOLLY
2012/HI/SIR DONNERHALL I/DOLLY/DON FREDERICO/Tailormade Horses ApS
MRR 7,8 6 7,8 7,8 7,7  
7.420
11
13
83
Jesper Thomsen STAGSTED'S OMBERTO
2012/HI/BLUE HORS DON OLYMBRIO/LADY CROWN/CHARMONIX V/Bente N. Kristiansen
HRV 7 7,7 7,4 7,3 7,5  
7.380
12
16
80
Ida Thomsen SKOVGAARDENS SANTIAGO
2012/HI/GØRKLINTGÅRDS SANTOS/MISTELL/MICHELLINO/Tina Vesselbo
SIR 7 8,2 7 7 7,5  
7.340
13
17
87
Trine Bunde Svendsen TEZIAN
2012/HI/TUSCHINSKI/LARITTA/BØGEGÅRDENS LAURINO/Herluf Christensen
VAS 7 7,8 7 7,2 7,4  
7.280
14
18
103
Sille Hastrup ZANTOS
2012/HI/BLUE HORS DEXTER/NIKITA/SOLOS CAREX/Kristian Jensen
LYKK 7,4 6,5 7,5 7,2 7,3  
7.180
15
19
127
Maria Uhler LUNDENS DIVA
2012/HO/ERA DANCING HIT/DANCING QUEEN/MICHELLINO/Hanne Pedersen
USR 6,8 7,8 6,8 7 7,2  
7.120
16
8
85
Rikke Skaaning Niklassen SUNDHØJS CATO
2012/V/BLUE HORS DON OLYMBRIO/TANKEDALS DIATELL/SOLOS LANDTINUS/Pernille Korsgaard og Anders Andersen
SIR 6,8 7,8 7 7 7  
7.120
17
12
101
Amalie Kristensen CONSTANTIAS WHALIHIT
2012/HI/ERA DANCING HIT/WHALISIA VISSEN/PAINTERS ROW XX/Pia Secher og Kaj Nordby
LØRI 6,2 7,8 7 7,3 7,2  
7.100
18
4
48
Michella Martine Madsen LINDBALLE'S TARANTINO
2012/V/TAILORMADE TEMPTATION/WELTINA/WELTMEYER/Stald Lindballe v/ Berit og Jens Peter Lindballe
DVRK 4,5 7,2 7 5 7  
6.140
19
21
95
Christian Montez DON O'NICO R
2012/HI/BLUE HORS DON OLYMBRIO/MARTINELL/MICHELLINO/Rikke Christensen
HIRI 5,5 5,8 5,8 4,8 6  
5.580
20