BANE 1:51 Dansk Ride Forbunds Dressur Championat for 5 års indl. powered by Everhorse presented by Blue Hors Dressage A

  • Dommere:H: Jens Holm, C: Niels Erik BØCHMAN (DEN)
  • Tid:Start Onsdag 16:30 - 19:15
  • Download excel regneark: Her
  • Antal starter:20
  • Resterende starter:0
  •  
  •  
  • Antal placeringer:5
  • Max point:10
Opdateret: 16/10-2015 15:52
Luk
Start Nr Stævne Nr Rider Hest Nat. Trav Skridt Galop Ridelighed Kapacitet Fejl Total Placering
19
32
Andreas Helgstrand FIONTINA
2010/HO/FASSBINDER/RAPITALÀ/BLUE HORS ROMANOV/Henrik Hansen
USR 9.0 9.5 9.0 9.0 9.3  
9.160
16
38
Severo Jurado López FRANKLIN
2010/HI/AMPERE/WARKLE M/OLYMPIC FERRO/Veehandel Musterd B.V./ Stal Gasaya
USR 10.0 8.3 8.7 9.4 9.0  
9.080
20
36
Jan Møller Christensen FÜRSTENBLICK
2010/HI/FÜRSTENBALL/BERNADETT/BERNSTEIN/Hanne Nielsen
NOA 8.8 8.5 8.7 9.0 8.7  
8.740
7
17
Thomas Sigtenbjerggaard VINCENT MARANELLO
2010/HI/BLUE HORS ZACK/CARRERA/BLUE HORS FUTURE CUP/Jane Gry Haugum
USR 8.6 8.2 8.8 8.5 8.8  
8.580
18
30
Daniel Bachmann Andersen BLUE HORS ZEE ME BLUE
2010/HI/BLUE HORS ZACK/LA DONNA/BLUE HORS DON SCHUFRO/Stald Ringsbo
BIS 9.4 8.1 8.3 8.5 8.5  
8.560
4
60
Andreas Helgstrand BELLMEIER
2010/HI/BELISSIMO M/WELTMARIE/WELTMEYER/Friedhelm Gravemeier
USR 8.6 8.4 8.5 8.5 8.6  
8.520
6
10
23
Anna Kasprzak ROMANOVA
2010/HO/BLUE HORS ROMANOV/DUFFY/DANONE I/Wilhelm Schwierking
RHO 9.0 8.0 8.0 8.3 8.3  
8.320
7
3
49
Daniel Bachmann Andersen BLUE HORS VENEZIANO
2010/HI/VIVALDI/FABINA/DONNERHALL/Blue Hors Aps
BIS 8.1 8.8 8.1 8.0 8.3  
8.260
8
9
15
Anja Nielsen SOLOS DON DOUBLÉ
2010/HI/DANCIER/LARIX I/SOLOS LANDTINUS/Lorenz Linnet
SVR 8.2 8.4 8.2 8.2 8.2  
8.240
9
1
20
Thomas Lassen SKOVLYGÅRDS FAUST
2010/HI/FÜRSTENBALL/SKOVLYGÅRDS MERCEDES/MILAN/Anne-Grethe Vang
STAR 8.3 8.5 8.0 7.8 8.2  
8.160
10
2
35
Jan Møller Christensen HØJGAARDENS SIR CHANTAL
2010/HI/SIR DONNERHALL I/HØJGAARDENS CHIANTI/FRIENDSHIP/Solveig og Christian Jensen
NOA 8,3 8.0 8.2 7.7 8.3  
8.100
11
15
50
Carina Cassøe Krüth ATTERUPGAARDS LADY GA GA
2010/HO/FASSBINDER/ATTERUPGAARDS LOBELIA/RUBIN-ROYAL/Atterupgaard
DDHS 8.0 8.3 8.0 7.9 8.2  
8.080
12
17
21
Thomas Lassen FYRST LYNG
2010/HI/FÜRSTENBALL/AMIA/AKINOS/Anne Lyngbye Melsen
STAR 8.0 8.2 8.0 8.0 8.1  
8.060
13
11
16
Silje Bakken VADESTEDET'S DAYLIGHT
2010/HI/DE NOIR/ALOUETTE FOLDAGER/AKINOS/Kjeld Snejstrup
SHR 8.1 8.1 8.0 8.0 8.0  
8.040
14
6
25
Cathrine Dufour BOHEMIAN
2010/V/BORDEAUX/SUNSHINE/SAMARANT/Heinrich Langewellpott
VAL 8.2 7.8 7.8 8.0 8.0  
7.960
15
12
18
Ditte Himmelstrup Madsen FILIUS FIDENTIUS
2010/HI/FÜRSTENBALL/ABSENTIA/ANDIAMO/Barbro og John Hvalsøe Saul
ESRK 8.0 8.0 7.8 8.0 8.0  
7.960
15
5
19
Allan Grøn BLUE HORS FIRST CHOICE
2010/HI/JAZZ/VURONA/NEGRO/Chr. de Feyter Seydlitz
BIS 7.9 7.8 8.0 7.8 8.0  
7.900
17
14
47
Maik Kohlschmidt FORLAN
2010/HI/JAZZ/NIKITA/HIGHLINE/W.M. van der Aa
USR 7.6 7.7 7.7 7.8 7.7  
7.700
18
8
41
Marie Witt Poulsen DUNDEE H.
2010/HI/DE NOIR/FLYING HEIGH H./COME BACK II/Jørn L. Christoffersen
MRR 8.0 6.5 7.9 7.9 7.5  
7.560
19
13
67
Simone Pearce ATTERUPGAARDS MIFUNE
2010/HO/SIR DONNERHALL I/ATTERUPGAARDS MIRANDA/LORD SINCLAIR/Atterupgaard
USR Diskvalificeret