BANE 1:50 Dansk Ride Forbunds Dressur Championat for 4 års indl. powered by Everhorse presented by Blue Hors Dressage A

  • Dommere:H: Dennis Fisker, C: Birthe Lyder Nielsen, M: Claus Hansen (DV)
  • Tid:Start Onsdag 13:50 - 16:07
  • Download excel regneark: Her
  • Antal starter:25
  • Resterende starter:0
  •  
  •  
  • Antal placeringer:7
  • Max point:10
Opdateret: 16/10-2015 15:52
Luk
Start Nr Stævne Nr Rider Hest Nat. Trav Skridt Galop Ridelighed Kapacitet Total Placering
14
43
Severo Jurado López
ROCKSON
2011/HI/BLUE HORS ROCKEFELLER/LA LUNA/SORENTO/Anette Nilausen og Niels-Jørgen Johansen
USR 10.0 8.3 8.7 9.5 9.0
9.100
1
65
Emma Ahlberg FINE TIME
2011/HO/FÜRSTENBALL/DOLCE VITA/SANDRO HIT/Dagmar og Hans-Werner Mueller
BRRK 8.8 8.8 9.0 9.0 8.9
8.900
12
39
Betina Jæger Jensen GOLDFINGER V.D.T.
2011/HI/JAZZ/VELVET V.D.T/OLYMPIC FERRO/A. van de Tillaart
USR 8.9 8.0 9.5 8.8 9.0
8.840
26
61
Severo Jurado López GRAND GALAXY WIN
2011/HI/APACHE/WINNER T/JAZZ/A.M.T. Toonen Arts
USR 8.9 7.7 8.8 9.2 8.8
8.680
3
62
Severo Jurado López FRÄULEIN HANSEMANN
2011/HO/FLORISCOUNT/WONDERFUL H/WELTMEYER/Reinhard Hansemann
USR 8.5 8.9 8.5 8.7 8.7
8.660
8
40
Maik Kohlschmidt DAYTONA PLATINUM
2011/HI/DANTE WELTINO/GRETA/CHARON/Andreas Klinker
USR 9.5 7.2 9.0 8.5 8.9
8.620
18
37
Alexandra Buchreitz CHINA SKOVVANG
2011/HO/L'ESPOIR/CHAKIRA SKOVVANG/DE NOIR/Marie Hedegård Pedersen
KOR 9.3 8.2 8.3 8.2 8.7
8.540
22
46
Lotte Wiuff Straarup F.A. HALLOW
2011/HO/TAILORMADE TEMPTATION/SOLVANGS HEART/SOLOS LANDTINUS/Frank Evald og Anja L. Eskesen
THSR 8.0 8.8 8.5 8.5 8.5
8.460
8
21
34
Dennis Kjær POLKA SENSATION NEXEN
2011/HO/SANDRO HIT/POLKA NEXEN/TEMPLE WIND XX/Stutteri Nexen
HRB 8.7 8.5 7.9 8.2 8.2
8.300
9
10
56
Louise Søgaard MADISON-BELL
2011/HO/BLUE HORS DON ROMANTIC/MEDINI-BELL/MICHELLINO/Tina Christoffersen og Nicolai Jepsen
SOLR 7.7 8.9 8.5 7.9 8.4
8.280
10
15
28
Michael Søgaard JUKEBOX
2011/HI/JAZZ/KOKHOLMS REGGAE/RUBINSTEIN I/Jytte Kolster
SIV 8.0 8.6 8.1 8.0 8.4
8.220
11
13
64
Emma Ahlberg GRANDINE
2011/HO/JAZZ/ANDRODINE/SANDRO HIT/De Blaauw B.V.
BRRK 8.5 8,5 7.9 7.8 8.4
8.220
12
5
27
Ditte Mikkelsen FLASHDANCE
2011/HI/FÜRST NYMPHENBURG/WIEBKE/WOLKENSTEIN II/Wilhelm Gätke
GRRK 8.1 8.0 8.5 8.0 8.4
8.200
13
23
59
Jacob Nørby Sørensen AMPLEMENTO
2011/HI/AMPERE/SUNSHINE LADY/SIR OLDENBURG/Willy og Sybille Waidelich
BIRK 7.9 8 8,7 7.7 8.3
8.120
14
9
66
Martin Korsbæk TAILORMADE TOUCH-DOWN
2011/HI/TAILORMADE TEMPTATION/ROSITTA/BLUE HORS ROMANOV/Tailormade Horses ApS
MRR 7.8 8.2 8.0 8.5 8.0
8.100
15
11
68
Astrid Therkelsen Grøn HEBE Á FENRIS
2011/HO/BLUE HORS ROMANOV/OLYMPIA Á FENRIS/LAURIES CRUSADOR XX/Søren Bjerre
DVR 7.5 7.9 8.3 8.5 8.1
8.060
16
6
44
Morten Petersen KAMAR'S DON NOIR HIT
2011/HI/BLUE HORS DON ROMANTIC/STENAGERS DONNA/DE NOIR/Stald Kamar v/ Morten Kappel Petersen
ROOR 8.2 8.8 7.3 7.5 8.0
7.960
17
17
53
Mette Rasmussen AMOUR KILEN
2011/HI/APACHE/FENJA KILEN/COME BACK II/Åse og Henning Urup
TMR 7.5 8.2 7.9 8.0 7.8
7.880
18
25
45
Emma Ahlberg LIVA ENSHØJ
2011/HO/L'ESPOIR/IBIS ENSHØJ/MIDT-WEST IBI-LIGHT/Klaus Fogh
BRRK 7.4 7.7 8.2 8.0 7.7
7.800
19
24
58
Maria Anita Andersen LIMONIUM
2011/HO/L'ESPOIR/LOBELIA/SOLOS LANDTINUS/Sussi Koldby
BIS 7.9 7.2 7.9 8.0 7.8
7.760
20
19
48
Dorthe Sjøbeck Hoeck LA FALLULAH
2011/HO/TAILORMADE LANCELOT/SØBAKKEHUS KAMILJA/MILAN/Dorthe og Hans Jørgen Hoeck
NÅR 7.5 7.9 7.5 7.8 7.7
7.680
21
4
51
Susanne Barnow KIRSTINELUNDS DON JAZZ
2011/HI/BLUE HORS DON SCHUFRO/PAMILL/JAZZ/Steffen Kristensen
KSRK 7.8 7.0 7.9 7.8 7.5
7.600
22
16
31
Trude Kasparek Hestengen STRANDAGERGÅRDS DELUXE
2011/HI/DE NOIR/SHANIA GRAVVÆNGE/SAM-SAM/Jens Jørgen Abildskov
SAR 7.1 8.5 7.7 7.2 7.5
7.600
23
7
33
Mie Rægaard TEMPTED CONTINO
2011/HI/TAILORMADE TEMPTATION/RUBIN/MIDT-WEST IBI-LIGHT/Mie Rægaard Jensen
NTR 7.0 8.0 7.1 7.0 7.4
7.300
24
20
42
Anne Sofie Aaen GUESS WHO C
2011/HI/BLICKPUNKT/ANCARA C/FLEMMINGH/Stoeterij ´T Centrum
BRO 6.5 7.2 7.0 7.0 7.0
6.940
25