BANE 2:207 Comp: 207 Y Ind - Young Riders Individual Competition

  • Presented by Fyns Stifttidende
  • Dommere:E: Freddy LEYMANN (BEL), C: Peter STORR (GBR), M: Jo GRAHAM (GBR)
  • Tid:Søndag 08:00 - 10:39
  • Antal starter:18
  • Resterende starter:0
  •  
  •  
  • Antal placeringer:5
  • Max point:380
Opdateret: 16/05-2016 19:23
Luk
Start Nr Stævne Nr Rider Hest Nat. E C M Total Placering
12
113
Lisanne ZOUTENDIJK KOSTENDRUKKERS WATTEAU
2003/Jazz/Nafra/Houston

NED
71.711
2 (272.5)
69.474
5 (264.0)
71.579
1 (272.0)
70.921
(808.5)
17
106
Alexandra Gamlemshaug ANDRESEN IPS DON MASSIMO
2005/DON LARINO/LITTLE STAR/SANTANDER H

NOR
73.158
1 (278.0)
69.737
4 (265.0)
69.079
3 (262.5)
70.658
(805.5)
1
172
Isabella TOVEK WELTLIEBE
2003/WELTJUNGE/SKIKKILD'S ADELINA/ANDIAMO

SWE
70.789
3 (269.0)
70.000
3 (266.0)
68.816
5 (261.5)
69.868
(796.5)
13
59
Kristin Lie AAS DANOIS
2004/De Noir/Vinelli/Blue Hors Cavan

NOR
69.474
4 (264.0)
68.026
7 (258.5)
69.737
2 (265.0)
69.079
(787.5)
16
148
Maja ANDREASEN SKJOLDSGAARD MONTE VO
2003///

DEN
69.342
5 (263.5)
70.789
1 (269.0)
66.974
9 (254.5)
69.035
(787.0)
15
65
Caroline AAROSIN DAYDREAM
2001/ROYAL DIAMOND/DAYLIGHT/MIDT-WEST IBI-LIGHT

DEN
66.842
10 (254.0)
70.658
2 (268.5)
68.026
6 (258.5)
68.509
(781.0)
6
18
101
Pernille Koch RASMUSSEN HESLEGAARDS ROBERT
1980/HESLEGAARDS RUBIN/HESLEGAARDS LINDA/LANDAU

DEN
66.842
10 (254.0)
68.553
6 (260.5)
69.079
3 (262.5)
68.158
(777.0)
7
2
130
Lina JÖNSSON QUENTIN
2001/QUATTRO B/JEARLOTTE/MICHELANGELO

SWE
67.368
9 (256.0)
67.368
9 (256.0)
67.895
7 (258.0)
67.544
(770.0)
8
9
175
Emelie ALDENFALK WINTON
2004/Warsteiner/Dolce Vita/Donnerfly

SWE
69.079
6 (262.5)
66.974
10 (254.5)
66.447
12 (252.5)
67.500
(769.5)
9
7
75
Rose Marie HENRIKSEN DONNA SILVER
2001/BLUE HORS DON SCHUFRO/WILMA/WILLEMOES

DEN
67.895
8 (258.0)
68.026
7 (258.5)
66.316
13 (252.0)
67.412
(768.5)
10
10
55
Sofie ANDERSSON CSI
2007/United/Sfradin/Gribaldi

SWE
68.289
7 (259.5)
66.447
13 (252.5)
66.711
11 (253.5)
67.149
(765.5)
11
8
182
Nana GAJHEDE ZOOM IN FIRFOD
2003/MILAN/ZALAMI FIRFOD/SCHWADRONEUR

DEN
66.053
12 (251.0)
66.974
10 (254.5)
67.237
8 (255.5)
66.754
(761.0)
12
6
155
Jeanette HAUGAARD STENHOLT AMILLA
2004/DE NOIR/KGS. HOERGAARD WEBB/BLUE HORS WORLD CLASS

DEN
65.263
13 (248.0)
66.842
12 (254.0)
66.842
10 (254.0)
66.316
(756.0)
13
4
79
Susanna THERMAN DRAGONHEART
2005/Don Frederico/Falia/Falkland

FIN
63.421
14 (241.0)
64.737
14 (246.0)
66.053
14 (251.0)
64.737
(738.0)
14
11
71
Caroline Hilberg ERIKSEN DINOS BOY 2
2001/DEL PIERO/FIANNA/FALKLAND

DEN
62.632
16 (238.0)
62.763
16 (238.5)
63.684
15 (242.0)
63.026
(718.5)
15
14
103
Beata SÖDERBERG HILFIGER 3
2007/Hotline/Hauptstutbuch Atlanta Primera/Argentinus

SWE
63.026
15 (239.5)
63.158
15 (240.0)
62.763
16 (238.5)
62.982
(718.0)
16
3
3
Mathilde HANNELL ALADIN
2005/TCHAIKOVSKY/RIVERA/HAVIDOFF

SWE
61.421
17 (233.4)
62.605
17 (237.9)
62.737
17 (238.4)
62.254
(709.7)
17
5
88
Madeline HAMMERSTAD FIXDESIGN CABERNET
2007/NEGRO/FRANKA/ZEVENSTER

NOR
Udgået