BANE 2:203 Comp: 203 P Team - Pony Team Competition

  • Presented by Nathalie Horse Care
  • Dommere:E: Peter STORR (GBR), C: Kirsten SOEGAARD (DEN), M: Lone DICHMANN (DEN)
  • Tid:Lørdag 08:02 - 11:54
  • Antal starter:27
  • Resterende starter:0
  •  
  •  
  • Antal placeringer:7
  • Max point:390
Opdateret: 16/05-2016 19:23
Luk
Start Nr Stævne Nr Rider Hest Nat. E C M Total Placering
6
68
Sara Aagaard HYRM DER HARLEKIN B - 1
2002/Golden Dancer/Destiny B/Dornik B

DEN
73.333
1 (286.0)
72.692
2 (283.5)
71.667
3 (279.5)
72.564
(849.0)
22
129
Sofie K. HANSEN PRINCE OF GLORY - 1
2007/PRINCE PERFECT/LISSY/the braes my mobility

DEN
70.897
6 (276.5)
72.436
3 (282.5)
73.333
1 (286.0)
72.222
(845.0)
18
62
Josefine Tiedemann HANSEN DARLING DELUXE - 1
2007/MARCHI/LOVELY/ADJMAL XX

DEN
71.538
3 (279.0)
70.641
6 (275.5)
72.308
2 (282.0)
71.496
(836.5)
8
82
Kristian Würtz GREEN D'ARTAGNAN 187 - 1
2008/FS DON'T WORRY/CHANSONNETTE/COLANO

DEN
71.026
4 (277.0)
73.974
1 (288.5)
69.231
8 (270.0)
71.410
(835.5)
2
51
Nele LÖBBERT CONTRA - 1
2009/Constantin/Welfe/Weltmeyer

GER
70.641
7 (275.5)
71.538
4 (279.0)
71.154
5 (277.5)
71.111
(832.0)
26
169
Marie Amalie MÜLLER VASEHOEJS KASHI - 1
2003/BOHØJGAARDS MIRAGE/NØRLUNDS SAMANTHA/DARINO

DEN
71.026
4 (277.0)
69.744
8 (272.0)
71.538
4 (279.0)
70.769
(828.0)
13
52
Anna-Margareta JÜRGENS CONTRAST S - 1
2003/Notre Beau/Dunja/Dressman I

GER
71.795
2 (280.0)
68.846
12 (268.5)
67.179
19 (262.0)
69.274
(810.5)
16
173
Helen ERBE WHITE LOVE B - 1
2008/White Gold B/Destiny B/Dornik B

GER
70.385
9 (274.5)
68.718
13 (268.0)
68.590
13 (267.5)
69.231
(810.0)
8
1
91
Michaela NAVRSTED GEE GEE 2 - 1
2003/GOING ESAT/NESRIKA/NANSEN

DEN
67.308
20 (262.5)
68.974
11 (269.0)
71.026
6 (277.0)
69.103
(808.5)
9
15
19
Maria Mejlgaard JENSEN BJERREGAARDS MOZART - 1
2004/FIANGO W/BJERREGAARDS MILLENNIUM/SIR POMMEROY

DEN
67.308
20 (262.5)
70.897
5 (276.5)
68.846
10 (268.5)
69.017
(807.5)
10
9
98
Laura J. RASMUSSEN HEDEMAND'S MEGARE - 1
2003/CHAMBERLAIN/TAI TAI OX/FADJEC OX

DEN
68.333
14 (266.5)
69.103
10 (269.5)
68.718
11 (268.0)
68.718
(804.0)
11
3
73
Johanna SIEVERDING DON DAVIDOFF 5 - 1
2003/Don Joshi AT/Night and Day/Nightstar

GER
70.513
8 (275.0)
67.179
21 (262.0)
68.333
14 (266.5)
68.675
(803.5)
12
27
105
Kim NOORDIJK ICO VAN DE BEEKERHEIDE - 1
2006/Icoon/Coco Valrosa/Kooihuster Folkert

NED
68.846
13 (268.5)
66.923
22 (261.0)
69.615
7 (271.5)
68.462
(801.0)
13
10
26
Sam OUDHOF BODETHAL'S KOSIMA - 1
2002/Speyksbosch Nelson/Rakt's Kitty/Woldberg's Bart

NED
69.359
11 (270.5)
68.077
14 (265.5)
67.436
17 (263.0)
68.291
(799.0)
14
20
76
Elisabeth ULRICH DORNICK-SON - 1
1999/DORNICK B/ST. PR. ST. BARONESS/PRH BOURBON

DEN
67.821
16 (264.5)
67.949
16 (265.0)
69.103
9 (269.5)
68.291
(799.0)
14
14
107
Victoria WÅHLIN JANINE WE - 1
2000/Dressman I/Jalla/Nordstar

SWE
67.692
17 (264.0)
69.487
9 (271.0)
67.564
16 (263.5)
68.248
(798.5)
16
25
89
Linnéa HOLMGREN FLEURAMO'S JUSTIN - 1
2008/Heitrak´s Marvin/Floret´s Sharona/Bokkesprong Czardas

SWE
70.128
10 (273.5)
66.923
22 (261.0)
67.436
17 (263.0)
68.162
(797.5)
17
17
97
Emilie Kirk RASMUSSEN HB DREAMGIRL - 1
2000/FS DON'T WORRY/CHANTELLE/CHANTRE B

DEN
67.308
20 (262.5)
69.872
7 (272.5)
67.179
19 (262.0)
68.120
(797.0)
18
19
161
Jule Marie SCHÖNFELDT TYRA M - 1
2007/Dumbledor AT/Tirana/Principal Boy

GER
67.436
19 (263.0)
67.949
16 (265.0)
68.718
11 (268.0)
68.034
(796.0)
19
23
110
Alexander Yde HELGSTRAND JUMANJI - 1
2001/JACOBSPEEL'S ROCKY/LOLA/LUZERN

DEN
68.974
12 (269.0)
67.949
16 (265.0)
67.051
21 (261.5)
67.991
(795.5)
20
24
92
Jacob SCHENK GRENZHOEHES MY KEN - 1
2004/Monte Christo/Inken/Dragoon

GER
67.564
18 (263.5)
67.949
16 (265.0)
66.795
22 (260.5)
67.436
(789.0)
21
21
40
Victoria Christine HANSSEN CAMPARI W WE - 1
2002/Champagner W/Dancing Girl B/Derano Gold

DEN
66.538
24 (259.5)
67.564
20 (263.5)
67.821
15 (264.5)
67.308
(787.5)
22
7
96
Moa SUNDELÖF HB DANCING DAYLIGHT - 1
2006/FS Don't Worry/Tilla/Till the Champ

SWE
66.282
25 (258.5)
68.077
14 (265.5)
66.282
23 (258.5)
66.880
(782.5)
23
5
104
Amanda LINDHOLM HOLLY'S CERWIN RP 175 - 1
2007/Verona's Gerswin/Holliday/Bernstein

SWE
68.205
15 (266.0)
65.897
24 (257.0)
66.026
24 (257.5)
66.709
(780.5)
24
11
58
Hedda Victoria AAM OPHEIM DANCER 94 - 1
1994/Dressman/Anatefka/Nordlight

NOR
67.051
23 (261.5)
65.513
25 (255.5)
65.385
25 (255.0)
65.983
(772.0)
25
4
49
Anine Mørch AAS COFFEE BRAKE - 1
2005/Black Coffee/Chaquette/

NOR
64.231
26 (250.5)
64.359
26 (251.0)
62.949
26 (245.5)
63.846
(747.0)
26
12
134
Madelen OLSEN REALITY WE - 1
2005/FS Don't Worry/Royality/Brillant

NOR
61.282
27 (239.0)
58.846
27 (229.5)
62.692
27 (244.5)
60.940
(713.0)
27