BANE 2:201 Comp: 201 Y Team - Young Riders Team Competition

  • Presented by Fyns Stifttidende
  • Dommere:E: Lars ANDERSSON (SWE), C: Lone DICHMANN (DEN), M: Freddy LEYMANN (BEL)
  • Tid:Fredag 10:00 - 12:58
  • Antal starter:18
  • Resterende starter:0
  •  
  •  
  • Antal placeringer:5
  • Max point:380
Opdateret: 16/05-2016 19:23
Luk
Start Nr Stævne Nr Rider Hest Nat. E C M Total Placering
3
113
Lisanne ZOUTENDIJK KOSTENDRUKKERS WATTEAU
2003/Jazz/Nafra/Houston

NED
71.447
4 (271.5)
71.184
1 (270.5)
73.421
1 (279.0)
72.018
(821.0)
15
172
Isabella TOVEK WELTLIEBE
2003/WELTJUNGE/SKIKKILD'S ADELINA/ANDIAMO

SWE
72.368
3 (275.0)
70.526
2 (268.0)
71.053
3 (270.0)
71.316
(813.0)
9
175
Emelie ALDENFALK WINTON
2004/Warsteiner/Dolce Vita/Donnerfly

SWE
72.632
2 (276.0)
69.079
4 (262.5)
71.842
2 (273.0)
71.184
(811.5)
11
65
Caroline AAROSIN DAYDREAM
2001/ROYAL DIAMOND/DAYLIGHT/MIDT-WEST IBI-LIGHT

DEN
72.895
1 (277.0)
68.947
5 (262.0)
69.737
4 (265.0)
70.526
(804.0)
7
106
Alexandra Gamlemshaug ANDRESEN IPS DON MASSIMO
2005/DON LARINO/LITTLE STAR/SANTANDER H

NOR
68.158
6 (259.0)
69.342
3 (263.5)
68.421
6 (260.0)
68.640
(782.5)
2
148
Maja ANDREASEN SKJOLDSGAARD MONTE VO
2003///

DEN
67.895
9 (258.0)
67.763
9 (257.5)
69.342
5 (263.5)
68.333
(779.0)
6
6
79
Susanna THERMAN DRAGONHEART
2005/Don Frederico/Falia/Falkland

FIN
67.237
12 (255.5)
68.947
5 (262.0)
68.026
7 (258.5)
68.070
(776.0)
7
18
59
Kristin Lie AAS DANOIS
2004/De Noir/Vinelli/Blue Hors Cavan

NOR
68.947
5 (262.0)
67.237
11 (255.5)
67.632
8 (257.0)
67.939
(774.5)
8
14
130
Lina JÖNSSON QUENTIN
2001/QUATTRO B/JEARLOTTE/MICHELANGELO

SWE
68.158
6 (259.0)
68.158
7 (259.0)
65.789
11 (250.0)
67.368
(768.0)
9
16
75
Rose Marie HENRIKSEN DONNA SILVER
2001/BLUE HORS DON SCHUFRO/WILMA/WILLEMOES

DEN
68.026
8 (258.5)
68.026
8 (258.5)
65.789
11 (250.0)
67.281
(767.0)
10
8
71
Caroline Hilberg ERIKSEN DINOS BOY 2
2001/DEL PIERO/FIANNA/FALKLAND

DEN
67.632
10 (257.0)
66.842
12 (254.0)
66.974
10 (254.5)
67.149
(765.5)
11
17
101
Pernille Koch RASMUSSEN HESLEGAARDS ROBERT
1980/HESLEGAARDS RUBIN/HESLEGAARDS LINDA/LANDAU

DEN
67.105
13 (255.0)
66.842
12 (254.0)
67.105
9 (255.0)
67.018
(764.0)
12
5
182
Nana GAJHEDE ZOOM IN FIRFOD
2003/MILAN/ZALAMI FIRFOD/SCHWADRONEUR

DEN
67.632
10 (257.0)
67.368
10 (256.0)
63.947
14 (243.0)
66.316
(756.0)
13
13
55
Sofie ANDERSSON CSI
2007/United/Sfradin/Gribaldi

SWE
65.395
16 (248.5)
65.132
14 (247.5)
65.789
11 (250.0)
65.439
(746.0)
14
12
155
Jeanette HAUGAARD STENHOLT AMILLA
2004/DE NOIR/KGS. HOERGAARD WEBB/BLUE HORS WORLD CLASS

DEN
67.105
13 (255.0)
64.605
16 (245.5)
61.579
17 (234.0)
64.430
(734.5)
15
1
88
Madeline HAMMERSTAD FIXDESIGN CABERNET
2007/NEGRO/FRANKA/ZEVENSTER

NOR
65.658
15 (249.5)
63.684
18 (242.0)
63.421
15 (241.0)
64.254
(732.5)
16
19
3
Mathilde HANNELL ALADIN
2005/TCHAIKOVSKY/RIVERA/HAVIDOFF

SWE
64.079
17 (243.5)
65.000
15 (247.0)
63.158
16 (240.0)
64.079
(730.5)
17
4
103
Beata SÖDERBERG HILFIGER 3
2007/Hotline/Hauptstutbuch Atlanta Primera/Argentinus

SWE
63.816
18 (242.5)
64.211
17 (244.0)
61.447
18 (233.5)
63.158
(720.0)
18