BANE 2:200 Comp: 200 J Team - Junior Team Competition

  • Presented by Kirk Arabians
  • Dommere:E: Freddy LEYMANN (BEL), C: Lars ANDERSSON (SWE), M: Hans-Christian MATTHIESEN (DEN)
  • Tid:Fredag 13:10 - 16:22
  • Antal starter:21
  • Resterende starter:0
  •  
  •  
  • Antal placeringer:6
  • Max point:370
Opdateret: 16/05-2016 19:23
Luk
Start Nr Stævne Nr Rider Hest Nat. E C M Total Placering
20
45
Esmee DONKERS CHAINA
2007/Sir Donnerhall/Valley Tosha/Rubioso N

NED
71.892
1 (266.0)
72.703
2 (269.0)
71.486
3 (264.5)
72.027
(799.5)
5
180
Florence SIEMER ZIDANE
2004/Inspekteur/Jamara/Fruhling

NED
68.108
8 (252.0)
76.081
1 (281.5)
70.676
4 (261.5)
71.622
(795.0)
1
50
Bo OUDHOF COLT SOLLENBURG
2007/Vivaldi/Whitney Sollenburg/Osmium

NED
69.865
3 (258.5)
71.351
5 (264.0)
71.892
2 (266.0)
71.036
(788.5)
9
123
Karoline ROHMANN NOOSA MELODY
2007/BLUE HORS DON ROMANTIC/NAOMI/SCHWADRONEUR

DEN
67.838
10 (251.0)
71.757
3 (265.5)
73.243
1 (271.0)
70.946
(787.5)
8
124
Amalie Aasted ALBAEK OEREVADBROS DIOR
2007/DE NOIR/ØREVADBROS CHANEL/BLUE HORS FUTURE CUP

DEN
71.892
1 (266.0)
71.486
4 (264.5)
69.054
6 (255.5)
70.811
(786.0)
17
42
Sandra Aagaard HYRM CASH
2006/CASSINI II/GARTENROSE/LESOTHO

DEN
68.108
8 (252.0)
70.676
6 (261.5)
70.676
4 (261.5)
69.820
(775.0)
18
27
Ebba KJELLBERG BOEGEGARDENS LIMBERY
2004/Limbus/Joy/Castor

SWE
69.865
3 (258.5)
70.676
6 (261.5)
68.108
9 (252.0)
69.550
(772.0)
7
7
46
Beatrice IVARSSON CHARLES
2006/Bocelli 1044/Chalette/Chapman 757

SWE
68.243
7 (252.5)
68.784
11 (254.5)
68.784
7 (254.5)
68.604
(761.5)
8
15
115
Victoria Kuusisto PEDERSEN LANGKJÆRGAARD'S DONNA FETTI
2001/BLUE HORS DON SCHUFRO/KLOSTERHEDENS WORLD-FETTI/WORLD CUP I

DEN
66.081
14 (244.5)
70.270
8 (260.0)
68.649
8 (254.0)
68.333
(758.5)
9
4
102
Malene Rønhoff GEJL HESSELBJERGS DREAM BOY
2009/UNO DON DIABLO/TAI DANCER/

DEN
69.324
6 (256.5)
69.189
10 (256.0)
66.351
12 (245.5)
68.288
(758.0)
10
16
8
Caroline T. ELSNER ALSKENZ FIRFOD
2007/ZARDIN FIRFOD/ALZACE FIRFOD/ZALMIAK FIRFOD

DEN
69.595
5 (257.5)
67.568
12 (250.0)
67.568
10 (250.0)
68.243
(757.5)
11
19
38
Sandra KRISTOFFERSEN CADILLAC 57
1998/Oldtimer xx/Colette II/Furioso III

DEN
66.757
12 (247.0)
69.730
9 (258.0)
66.892
11 (247.5)
67.793
(752.5)
12
6
163
Sem STIEMER UMBRA
2001/Lancet/Iline/Darwin

NED
67.162
11 (248.5)
65.946
14 (244.0)
66.216
13 (245.0)
66.441
(737.5)
13
13
74
Vilde ANTONSEN DON DINO
2001/DON CARDINALE/NEA'S LADY FU/PLACIDO

NOR
66.351
13 (245.5)
65.676
15 (243.0)
66.081
14 (244.5)
66.036
(733.0)
14
12
47
Nicole VERSCHOOR CHARMANDER
2007/Hohenstein/Naomi/Donnerhall

NED
65.676
15 (243.0)
65.000
16 (240.5)
65.000
15 (240.5)
65.225
(724.0)
15
21
87
Cornelia T PETTERSSON FINAL CUT
2004/Federweisser/Clara/Carismo

SWE
65.541
16 (242.5)
64.595
18 (239.0)
62.703
20 (232.0)
64.279
(713.5)
16
2
144
Daniela THERMAN SARA ENSHOJ
2008/Sting/Saga Enshöj/Salvador

FIN
62.162
20 (230.0)
66.216
13 (245.0)
64.189
18 (237.5)
64.189
(712.5)
17
3
137
Hermine SCHÜSSLER RIVALDO
2006/Rosseau/Laeticia/Lauries Crusador xx

NOR
64.595
18 (239.0)
62.838
21 (232.5)
64.459
17 (238.5)
63.964
(710.0)
18
10
95
Victoria Christine HANSSEN HARLOESEGAARDS DONOVAN
2005/BLUE HORS DON SCHUFRO/TEMPLE FILICIA/TEMPLE WIND XX

DEN
64.730
17 (239.5)
63.919
19 (236.5)
63.108
19 (233.5)
63.919
(709.5)
19
14
9
Andrea Kring PEDERSEN ANSGAARDS AMULETT
2002///

NOR
63.108
19 (233.5)
63.649
20 (235.5)
64.595
16 (239.0)
63.784
(708.0)
20
11
15
Sofia BUSKHE BALTZAR
1999/Briar 899/Zaffran/Pontus 497

SWE
61.486
21 (227.5)
65.000
16 (240.5)
61.351
21 (227.0)
62.613
(695.0)
21